Jedną z naszych atrakcji w mieście jakim jest Łódź to łódzkie zoo.

Określa się iz powstało w 1938r, gdyż w tym roku wybudowano mur w Ogrodzie Zoo. W czasie okupacji miejsce to było dostępne tylko dla Niemców, ale w praktyce wyglądało to nieco inaczej. W tym okresie wybudowano wiele obiektów, niektóre z nich nawet przetrwały do dnia dzisiejszego. Według historii podanej na oficjalnej stronie Zoo w roku 1944 żyło ponad 550 sztuk zwierząt, 117 gatunków.  W latach 1953-1957 nastąpił duży rozwój ogrodu, powstało sporo obiektów, samo miejsce zostało powiększone, wyremotowano wiele obiektów.

W 2002 roku wybudowano pawilon "Świat Ptaków", powstał również taras widokowy i basen zimowy. W 2011 odnowę przeszedł budynek Afryki, który zamieszkują antylopy i egzotyczne ptaki. Dodatkowo pojawiły się piękne egzotyczne motyle, powstało kolorowe miejsce - Motylarnia.

Na stronie Łodzi można przejrzeć całą historię powstawania poszczególnych obiektów, ich moderacji czy wyburzania i powstawania nowych budynków. Jest dokładnie opisane niemalże rok po roku co dzieje się z łódzkim Zoo od roku 1906 (istnienie rozległych lasów liściasto-iglastych) aż po czasy dzisiejsze - budowa Orientarium - przeogromny pawilon w którym zamieszkać mają zwierzęta z południowo-wschodniej Azji.

Nowa inwestycja ma za zadanie pozwolić na pojawienie się nowych gatunków takich jak orangutny, langury, anoa, rekiny, płaszczki. Niestety zajmie ona około 3 lat, koszta będą przeogromne, ale na pewno ułatwią i uprzyjemną życie zwierzętom oraz pracownikom. Wzrośnie też atrakcyjność turystyczna miasta, założyciele liczą na wzrost odwiedzających podobny do Zoo we Wrocławiu - tam po budowie Afrykanarium liczba turystów zwiększyła się z 440 tysięcy do aż 2 milionów rocznie! Koniec budowy zaplanowano na drugą połowę 2020 roku.

Zoo zaprasza na terenowe lekcje biologii, czy warsztatów zoologicznych w każdą porę roku (zajęcia w terenie bądź w pawilonach), dodatkowo za niższą kwotę można uzyskać wejście do parku linowego. Możemy również zorganizować w takim zoo urodziny (więcej informacji na stronie łódzkiego zoo).

Related Posts