To że sport to samo zdrowie mamy nadzieję że każdy wie. W dzisiejszych czasach dużo ludzi ma głównie siedzący tryb życia, co skutkuje na przykład - bólem pleców, urazami (cieśń nadgarstka), ból karku, głowy, żylaki, można sporo tak wymieniać. Jak wiemy sport przyczynia się do cudownych zmian w naszym organizmie, zwiększa metabolizm, obniża poziom cukru we krwi,  zapobiega osteoporozie czy wzmacnia system immunologiczny. Oprócz tego zmniejsza prawdopodobieństwo zapadnięcia na wiele chorób. Cudownym 'skutkiem ubocznym' uprawiania sportu jest oczywiście spadek wagi, smuklejsza sylwetka i ogólne lepsze samopoczucie. Jest to wspaniały sposób na ukojenie nerwów, zrelaksowanie się bądź odreagowanie negatywnych emocji. Nie jest to aż tak bardzo ważne jaki sport wybierzesz - nie lubisz biegać i ćwiczyć na siłowni? To nic złego! Wybierz się na spacer, zwiedź okolicę rowerem lub idź na dyskotekę potańczyć. Każda z aktywności często przyczynia się do konkretnych partii ciała, jednak jeśli mamy być szczerzy lepiej robić cokolwiek co sprawia Ci przyjemność niż nic!

W najbliższą sobotę nasze piękne miasto Łódź organizuje dzień aktywności - do Waszej dysposycji tego dnia będą rowery, można wybrać się na godzinę na siłownię, porozmawiać z trenerem personalnym bądź sportowcem, dowiedzieć się jak wykonywać poszczególne ćwiczenia. Tego dnia również w wybranych placówkach można wybrać się jednorazowo na dane zajęcia (zumba, joga, spinning oraz wiele innych).

Na stronie miasta znajduje się szczegółowa lista placówek w których ta promocja obowiązuje, wszystko po to aby uświadomić naszym mieszkańcom że ruch to samo zdrowie. Weź najbliższych, zapraszamy również mniejszych mieszkańców, dla nich oczywiście też znajdą się atrakcje takie jak mała szkółka pływacka, tanecze zajęcia dla dzieci czy mniejsze rowery.

Serdecznie zapraszamy!

 

Related Posts