Otwarcie nowej restauracji chińskiej

W zeszły weekend miało miejsce otwarcia nowej chińskiej restauracji przy ulicy Mariackiej.

Miejsce od momentu otwarcia cieszyło się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza że kucharzem oraz właścicielem restauracji jest pochodzący z Szanghaju - Chao Wok.  Fani kuchni azjatyckiej moga spróbować  tutaj krewetek w tempurze, zup popularnych w krajach wschodnich takich jak pho, tom yum czy ramen z różnymi dodatkami. Głównymi daniami póki co jest udon z wok'a, makaron z krewetkami, kaczka, czy słodkie bułeczki z mięsem charakterystycznym dla tego kraju. Osoby które jeszcze nigdy nie spróbowały ramenu, czy też kimchi będą miały teraz okazję! Lokal czynny jest codziennie od 10 do 22. Polecamy to miejsce również osobom które cenią sobie nienaganny wystrój oraz spokój i piękną muzykę z krajów kwitnącej wiśni. Nie zabraknie również bardziej tradycyjnych posiłków skierowanych w stronę nieco bardziej wybrednych osób czy też dzieci - kurczaczki w delikatnej panierce, czy też azjatycki rosół powinien przypaść im do gustu.

Może teraz parę słów o kulturze azjatyckiej?

Kultura Azji to głównie kultura Chin oraz Indii.

Z czym najczęściej kojarzy nam się Azja? Mnisi, ninja, samuraje,   gejsze, dziwne stroje i nietypowa kuchnia, czy też takie proste rzeczy jak spanie na podłodze czy siedzenie przy stole na nogach. To niektóre z tradycji które zupełnie różnią się od tych naszych, europejskich.

Kultura chińska to jedna z najstarszych kultur na świecie. Wiele wynalazków powstało dużo wcześniej niż w kulturze śródziemnomorskiej (papier, druk, proch). Religie duchowe stanowią największy procent (20%) wśród chińczyków, ponad połowa ludności jest bezwyznaniowa. Kultura chińska to głównie kult przodków. Ołtarzyk musi być obowiązkowo w każdym domu, ku czci przodków, dodatkowo chronić ma członków rodziny od nieszczęść i złych duchów.

Related Posts