Wieczór bajek z dzieciństwa

Każdy z nas oglądał w dzieciństwie bajki. Niemal wszyscy oglądali Smerfy, Muminki czy Gumisie. Nawet po latach, zdarza się nam włączyć ulubioną kreskówkę, aby obejrzeć pojedynczy odcinek. Postaci są nam dobrze znane i budzą miłe wspomnienia. Dzięki nim może wrócić wspomnieniami do czasu dzieciństwa. Powodują one zwrot endorfin. Wracamy bowiem do okresu, kiedy mieliśmy niewiele zmartwień, a czas biegł niepostrzeżenie.
Niewiele jest dzieci, które nie oglądały bajek. Prawie w każdym domu jest telewizor. Zakaz oglądania kreskówek był spowodowany karą, jaką otrzymywaliśmy od rodziców, kiedy coś zbroiliśmy. Nie wolno zatem nic przeskrobać, jeśli wieczorem chcieliśmy obejrzeć ulubioną kreskówkę. Rzadko udawało się przekonać rodziców, że nigdy więcej nie zrobi tego, co nam zabronili. Od wielkości przewinienia zależało, jak długo zakaz obowiązywał.
Jeśli rodzice byli uparci mogło to trwać nawet kilka dni i nawet pomoc dziadków nie pomagała w jego przełamaniu. Mieliśmy wsparcie jedynie w babci i dziadku.

Dlatego w najbliższy weekend odbędzie się wieczór bajek z dzieciństwa. Cofnijmy się do czasów kiedy mieliśmy kilka lat i z niecierpliwością wyczekiwaliśmy tej jedynej naszej ulubionej bajki. W naszym małym kinie "Plastuś" odbędzie się seria krótkich wybranych bajek wraz z krótkim ich opisem. Pojawią się te starsze jak Miś Uszatek, Reksio, Krecik, Żwirek i Muchomorek, jak i te nieco nowsze jak Smerfy, czy Gumisie, zatrzymując się na tych współczesnych jak Masza i Niedźwiedź, Bolek i Lolek (nowa wersja) czy Tappi i przyjaciele.

Serdecznie zapraszamy rodziny i nie tylko, chcesz powspominać młodość, masz sentyment do bajek, czy może jest to dla Ciebie wspaniała alternatywa na spędzenie czasu z znajbliższymi? Zapraszamy na stronę aby zarezerwować miejsca, gdyż jest ich ograniczona ilość.

Related Posts