Apteczka w domu cz.2

Ponadto nie zapominajmy również o tym, aby mieć to samo w zakresie leczenia młodzieży i dzieci – czopki, syropy, pigułki. Kolejny aspekt to leki przeciwbiegunkowe a także przeciwnie – leki na zaparcia. Okazują się one zwłaszcza przydatne w momencie, kiedy mamy kłopoty gastryczne, w tym problemy jelitowe.

Co więcej jest to konieczne przy dzieciach, które często i bardzo łatwo łapią różnego typu infekcje. Ponadto istotne jest też zwrócenie uwagi na środki jakie nie dopuszczają do odwodnienia, one są dobre wtedy, kiedy mamy wyżej wymienione biegunki i co za tym idzie organizm odwadnia się. Najczęściej są to standardowe elektrolity, jakie są dostępne w aptece w postaci saszetek. Mają one probiotyki, bądź też dostępne są wersje medykamentów bez probiotyków. Leki jakie muszą być bardzo potrzebne w razie czego i konieczne w apteczce medycznej, to również preparaty przeciwalergiczne. Jest to szeroki wachlarz rozmaitych medykamentów, które występują w postaci kropli do oczu, maści, smarowideł do nosa czy też tabletek. Jeszcze innym typem są lekarstwa na niestrawności pokarmowe takie jak stany skurczowe, zgaga czy też wzdęcia. W sezonie letnim przede wszystkim potrzebne są w domowej apteczce, jak i apteczce samochodowej środki łagodzące oparzenia.

Przydatna będzie też maść oraz żel. Są one łagodzące objawy typu stłuczenia oraz medykamenty w postaci cold-hot. Co więcej warto wspomnieć też o soli fizjologicznej. Jest ona najczęściej zalecana do przemywania oczu, co najbardziej nadaje się dla alergików. Warto wspomnieć również o tym, że te preparaty idealnie nadają się w okresie pylenia. Są idealne jako ampułki, które są łatwe do zaaplikowania. Niezbędny jest także termometr. Co więcej warto wziąć uwagę na ziołowe preparaty, które mają właściwości uspokajające.

Przykładem tego jest melisa. Warto także mieć na względzie szeroki wachlarz rozmaitych materiałów opatrunkowych takich jak kompresy gazowe, plastry, bandaże, waciki, opatrunki różnego typu, plastry gotowe z opatrunkowe.  Musimy też wspomnieć o środkach dezynfekujących, jakie pozwalają na przyspieszenie gojenia się ran. Umożliwiają one przede wszystkim zmniejszenie zakażenia oraz przetarcie otarć. Warto też mieć w domowej apteczce alkohol izopropylowy czy też wodę utlenioną. Dostępne są tego typu preparaty w sprayu lub w postaci nawet specjalnie nawilżających chusteczek.

Related Posts