Budżet obywatelski 2018 - 5 najciekawszych projektów

Jak co roku odbyło się głosowanie do Budżetu Obywatelskiego, tego roku nie mogło tego zabraknąć. Głosowanie internetowe zakończyło się dnia 7 października. Przejrzeliśmy wszystkie zgłoszone projekty które wystąpiły w tym roku. Nie ukrywamy że pojawiło się wiele ciekawych propozycji aby unowocześnić lub ulepszyć życie mieszkańcom Łodzi, jednak w naszym artykule znajdziecie 5 najciekawszych projektów w Budżecie Obywatelskim 2018 w Łodzi.

 

  1. Nowy Pasaż (Woonerf) w Centrum Miasta

Nowy pasaż łączący ul. Piotrowską z Placem Komuny Paryskiej? Brzmi nieźle! Pojawią się drzewa, krzewy, małą architektura (stoliki, ławki, leżaki). Pozostałe miejsce zostanie wykorzystane do gastronomicznych celów, zapewne powstaną kawiarnie, restauracje. Może powstać cudowne miejsce do spotkań i relaksu!

  1. Licznik czasu trwania świateł na ul. Piłsudskiego i Sienkiewicza

Każdy z nas wie że ogólna idea licznika czasu trwania świateł jest świetnym pomysłem ułatwiającym jazdę. Urządzenia te pokazywać będą ile czasu będzie paliło się światło czerwony czy też zielona. Ułatwi to sprawniejsze poruszanie się pojazdów.

  1. Więcej zieleni przy Dworcu Łódź Fabryczna

Dobrze wiemy że miejsce to jest obudowane głównie betonem i przydałoby się tam nieco roślinności. Wobec tego projekt zakłada posadzenie krzewów lub rabat kwiatowych w miejscach gdzie aktualnie są mało atrakcyjne zniszczone trawniki.

  1. Tężnia solankowa i zdrów wody pitnej

Miałaby powstać w samym centrum miasta, obok nowego dworca (Łódź Fabryczna). Będzie to taka mniejsza  wersja tężni solankowej jak w Ciechocinku. Projekt przewiduje że będzie ona miała 10m długości, 3,6m wysokości oraz 1,5m szerokości. Dodatkowo pojawić się ma mini zdrój z pitną wodą. Nie dość że projekt poprawi jakość powietrza dla mieszkańców to będzie to również dodatkowa atrakcja dla turystów!

  1. Skwer/Park Kieszonkowy na Wierzbowej

Zieleni nigdy za wiele! Projekt przewiduje zieleń oraz jakąś małą architekturę zamiast pustego miejsca po  budce z olejami samochodowymi.

Related Posts