Na dniach 17-31 października odbywa się w Łodzi 12 edycja Restaurant Week. To idealny czas na wybranie się z rodziną czy paczką znajomych do fajnych miejsc by przeżyć kulinarną przygodę o tematyce "Destynacja Restauracja", która nawiązuje do odkrywania kuchni świata dzięki polskiej scenie restauracyjnej.

Miejsca które biorą w tym wydarzeniu udział przygotowują 3 daniowe menu w dość atrakcyjnej cenie - 49 złotych. Rezerwacje ruszyły już 20 września, chętnych zapraszamy na stronę RestaurantWeek w celu Ciągnik elektryczny dokonania rezerwacji, ilość miejsc ograniczona! Na miejscu możemy spotkać się między innymi z kuchnią amerykańską (inspirowaną drogą "Route 66") czyli w menu pojawi się zupa z małży, czy też znany wszystkim Pumpkin Pie. Dodatkowo uczestników czekają konkursy - nagrodami jest na przykład rejs do Włoch czy kolacja w Osteria Francescana. Jesteście chętni żebyśmy przedstawili Wam niektóre restauracje które biorą udział w tym kulinarnym wydarzeniu? Oto i oni!

Angelo Ristorante ma w swojej ofercie 2 menu – 1. dyniowe gnocchi nadziewane mięsem z królika, ragu z jelenia, sernik orzechowo-czekoladowy, 2. Pasztet z grzybów leśnych, risotto z karczochami, mus dyniowo-gruszkowy

Cztery ściany ma w swoim menu również 2 oferty – 1. Tartaletka z karmelizowanym potem i gruszką, krzyżowa wołowa z farszem grzybowym, crème brulee z marchewki  z masłem orzechowym, 2. Tartaletka z karmelizowanym potem i gruszką, krokiet z risotto dyniowego, crème brulee z marchewki z masłem orzechowym.

To przykładowe restauracje ze swoim menu, możemy również udać się do Farina Bianco, Fatamorgana (pieczony sum z kruszonką z trawą cytrynową w ich menu brzmi wybornie!), Filharmonia Smaku, Klub Wino, LaVende Manufaktura, Lokal, MITMI Restobar, MOTYWY, ah dużo by tych miejsc wymieniać, naprawę! Nie pozostaje nam nim innego niż serdecznie zaprosić na to kulinarne wydarzenie – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Related Posts