Top 3 atrakcji w woj. łódzkim

Poniżej przedstawimy top 3 atrakcji w województwie łódzkim:

 

  • Manufaktura

Dawna fabryka włókiennicza Izraela Poznańskiego, obecnie centrum kultury, rozrywki i handlu. Całość budynku robi imponujące wrażenie.  Miejsce zostało odnowione (kiedyś były tu zabytkowe budynki tkalni, przędzalni itp). W Manufakturze znajduje się również Rynek z najdłuższą w Europie fontanną - to właśnie w tym miejscu odbywają się koncerty i pikniki plenerowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć wielu restauracji, butików, sklepów, teatru, kina, muzeum. Chętni zgłębienia wiedzy na temat Łodzi mogą odwiedzić trzy muzea które opowiadają o historii Króla Bawełny oraz Izreala Poznańskiego.

Możemy korzystać z przewodników audio oraz przewodników w postaci osób w Muzeum Fabryki. O ciekawostki dotyczące historii i kultury w tamtych czasach można zapytać się w Punkcie Informacji Turystycznej.

Jeśli nie jesteśmy fanami muzeów możemy https://climbingacademy.pl/kursy-i-obozy-skiturowe/kurs-skiturowy-dla-poczatkujacych-w-tatrach/ po prostu przejść się spacerkiem po całej manufakturze, gdyż jej wygląd sam w sobie jest spektakularny i jest idealnie zaprojektowana do odpoczynku.

  • Cmentarz żydowski w Łodzi

Założony w 1892 roku, między ulicą Bracką, Zagajnikową, Zmienną i Inflancką. Jest to największa nekropolia żydowska w Polsce (ponad 230 tys. pochowanych z czego ok. 45 tys. to zamordowani w okresie funkcjonowania łódzkiego getta).

W 1980 r. został wpisany do rejestru zabytków. Od lat 90 ludzie starają się odrestaurować to miejsce poprzez renowację domów pogrzebowych.

W 2015 roku cmentarz został uznany pomnikiem historii.

  • ul. Piotrowska

Najdłuższa ulica w Łodzi, jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie (liczy ok. 4,2km!) określana sercem tego miasta. Do zwiedzania polecamy zarezerwować parę godzin. Pełno tu sklepów, restauracji, zabytkowych kamienic oraz atrakcji turystycznych.

Related Posts