Dzień zdrowego jedzenia

W dzisiejszych czasach kiedy człowiek przez całe dnie pracuje w pośpiechu, lub spędza mało aktywny tryb życia nawet nie wiemy jak ważne jest prawidłowe odżywianie się aby choć trochę pomóc organizmowi walczyć z czynniki zewnętrznymi. Przez stres, małą ilość snu nasz organizm jest osłabiony, powoduje to większą podatność na choroby, złe samopoczucie, czy też nawet depresje. Dlatego tak ważne jest zbilansowane  odżywianie, w którym przeważać będą owoce, warzywa oraz składniki dodatkowe abyśmy dostarczali organizmowi potrzebnych substacji i witamin. Jest to też dobry sposób aby uniknąć różnorakich suplementów - po co wydawać na nie pieniądze skoro mamy wokół siebie mnóstwo naturalnych ich odpowiedników?

Teoretycznie duży procent osób ma w dzisiejszych czasach świadomość odnośnie zdrowego odżywiania się, jednak nie wystarczy mieć wiedzę co jest zdrowe, ale jak łączyć dane rzeczy w posiłki, jak dobierać posiłki abyśmy dostarczali dobre ilości rzeczy których potrzebuje nasz https://malinowska.pl/obrazy-olejne-oferta-specjalna/ organizm.

Z tego też powodu w sierpniu odbył się dzień zdrowego jedzenia. Po mieście chodziła młodzież z koszami zdrowych owoców z naszych polskich plonów. Soczyste jabłka, przepiękne czerwone dojrzałe truskawki czy maliny - za niewielką cenę możemy sobie takie sprawić i umilić dzień. Była to doskonała okazja aby również udać się na plac główny by sięgnąć porad od dietetyków  tudzież osób specjalizujących się w zdrowej żywności, dowiedzieć się jakie składniki na co dobrze wpływają i jak lepiej się odżywiać by mieć siłę w ciągu dnia. Pojawiły się prezentacje dotyczące przykładowych posiłków wraz z kalorycznością oraz właściwościami odżywczymi wraz z całymi menu na dzień, aby zobaczyć jak wygląda prawidłowo skomponowana dieta.

Nie zabrakło również atrakcji dla naszych młodszych podopiecznych w postaci Quizu dotyczącego zdrowego życia, do wygrania były książeczki o ciekawostkach zdrowotnych oraz mini zestawy naturalnych słodkości.

 

 

Zobacz stronę autora: rolki transportowe

Related Posts