Zapraszamy w weekend na BioCosmetics Week w centrum miasta! Pojawią się placówki z organicznymi kosmetykami, możemy sięgnąć porad od specjalistów i dowiedzieć się dlaczego organiczne kosmetyki są lepsze dla naszego ciała i nie tylko. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie miasta. A poniżej krótki opis dotyczący bio kosmetyków.

Kosmetyki jakie są dostępne w drogeriach czy tanich supermarketach nie zawsze sprawdzają się u każdego z nas. Czasem dzieje się tak, że mimo wysokiej ceny, ogólnie pozytywnych opinii oraz reklamowania produktu kosmetycznego i tak wywołuje on w nas szereg niepożądanych skutków. Może dojść do nadmiernego podrażnienia, do nadwrażliwości i rozmaitych uczuleń oraz innych reakcji alergicznych. Warto zatem skoncentrować się w takich przypadkach na kosmetykach organicznych, czyli inaczej mówiąc kosmetykach eko a więc kosmetykach bio czy organic.

Sa to idealne warianty dla ludzi z karnacją i cerą mieszaną, ale też bardzo suchą oraz tłustą i przy okazji atopową oraz wrażliwą. Posiadają w swym składzie wielorakie składniki roślinnego, zdrowego pochodzenia z upraw ekologicznych, sprawdzonych. Kosmetyki te w żadnym stopniu nie zagrażają nie tylko naszej skórze, ale także otaczającemu nas środowisku naturalnemu. Kosmetyk organiczny posiada wiele rozlicznych rodzajów składników wyłącznie naturalnego pochodzenia. By jednak mieć pewność, że nasz środek pielęgnacyjny faktycznie jest organiczny, powinniśmy dokładnie patrzeć na to, jakie są informacje zawarte na etykiecie. W opisach technicznych z tyłu buteleczki czy też tubki muszą być zawarte szczegółowe informacje odnośnie tego jaki dokładnie jest skład naszego preparatu.

Ponadto na opakowaniu rekomendowany producent powinien załączyć także informację o tym czy jego produkt jest wyrobem certyfikowanym. Jeżeli posiada atesty jakie wydawane są właśnie kosmetykom bio przez specjalnie powołane do tego, prestiżowe, międzynarodowe organizacje nie ma obaw o to, że w ręce wpadła nam podróbka. Warto wspomnieć, że takimi kontrolnymi, nadzorującymi proces wytwórczy bio kosmetyków instytucjami są między innymi Cosmebio, Ecocert oraz BDIH.

Related Posts